Spyhackerz platformunun en genç üyelerinden biri olan H4rezam1 kodadlı hacker zamanında okuluna attığı rat sebebiyle evine siberle mücadele ekibi tarafından baskın düzenlendi. Baskın sonucu ev içerisinde bulundurduğu onlarca dizüstü laptop, onlarca harici hardisk ve yirmiye yakın usb belleğe el konuldu. Donanımlarını polislere vermemek için zorluk çıkaran h4rezam1‘ye jop ve elektroşok darbesiyle karşılık verilerek etkisiz hale getirildi.

H4rzam1’den gelen açıklama

Çok saçma bir hareketten dolaya sibere yakalandım dolandırıcılık filan değil arkamdan dedikodu yapmayın hocalara rat atmıştım işte müdürünkini silmeyi unutmuşum nasıl buldular bilmiyorum şuan çok şaşkınım Kare abi(Code red) bulamazlar demişti ama işte buldular işte tek amacım soruları çalmaktı bu kadar işte sonra bu oldu işte o acı sahne

H4rezam1’nin yaptığı açıklamaya göre olay içerisinde piyasanın rat alanında en ünlü isimlerinden biri olan Code Red‘in de isminin geçtiğini gördük. Yüksek ihtimalle yakın zaman içerisinde suça teşvik etmek nedeniyle kare efsanesi(code red) hakkında da işlem başlatılacaktır.

Hacknews – Son Dakika Haberleri