Gez, Göz, Arpacık !

Ünlü Türk Hacker Sleyt Winson yine yaptı yapacağını ve bu sefer Dünya genelinde çığır açabilecek bir saldırıda bulundu. Yüzlerce devlet sitesine ve eğitim sitesine hançer gibi simsiyah birer index geçirdi. Maddi açıdan büyük  zarara yol açabilecek bir zafiyet keşfedip, sistem yetkililerini alaşağı etti.

Sunucuların Korkulu Rüyası ! 

İsteseydi zafiyetten yararlanıp, diğer sunuculara da girip, 1000’e yakın devlet sitesini deface edebilirdi veyahut sitelerin dosyalarını şifreleyip para karşılığında devlet yetkililerine satabilirdi.  Fakat yapmadı ? Türklüğüne bunu yakıştırmadı ve hakkı olmayan paraya el uzatmadı. Üstelik sleytin bu büyük saldırı eyleminin sonunda, “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” diyerek son noktayı koyduğu belirtiliyor.

Kaosun Başlangıcı ! 

Bu zararlı saldırı, domain ve hosting hizmeti alan müşteriler tarafından öğrenildiği zaman büyük bir güvenlik endişesi çıktı ve hosting personellerini adeta soru yağmuruna tuttular.

Hacklenen Sitelerin Başlıcaları ! 

http://www.prosap.gov.ar/index.php

https://bukinanyanacell.gisagara.gov.rw/

http://wbpcberc.wbpcb.gov.in/index.php

http://ffti.scuegypt.edu.eg/

https://www.lrischool.edu.np/

https://www.kbc.edu.np/

https://www.arniko.edu.np/

https://mirror-h.org/search/hacker/47134/

Not: Kayıtlarda hacklenen diğer sitelerin sıkıntı çıkardığından dolayı mirror-h den değil archive.is den alındığı belirtildi

Ayrıca Sleyt Winson en sevdiği hack forumu olan https://spyhackerz.org/forum/ adlı siteye tüm takipçilerinin üye olmasını ve hackerliğe adım olarak iyi bir başlangıç yapmalarını istiyor.

HackNews Açıklaması

Yeraltı dünyası Sleyt Winson‘ın bilgeliğine ve ustalığına bir kez daha şahit oldu. Sosyal medyanın kralı olarak seçilen sleytwinson web hacking aleminde de çok iyi noktalarda olduğunu belirtmek isteriz. Türkiye adına yaptığı bu saldırıdan dolayı kendisini ajansımız adına tebrik ederiz, ülkemiz adına teşekkür ederiz.

HackNews Tarafsız Habercilik