Merhabalar Değerli HackNews Okurları.
Herkesinde Fark Ettiği Üzere Geçmişteki Türk Hacker Ve Gruplarına Bakınca Ve Şimdiki Zamana Bakınca Türk Hack Sektörünün Bittiğini Eski Halini Kaybettiğini Görüyoruz. Şimdiki Kendini Geliştiren Veya Aklı Başında Olan Hackerların Çoğu Yabancı Forumlarda ,Ekiplerde Faaliyet Gösteriyor.
Fark Edilen Diğer Konu İse Türkiye Web Hack Alanında Oldukça Çaba Sarf Ediyor. Zone-h.org Türkiye’nin Olmamasına Rağmen Türkiye Diğer Ülkelere Göre Açık Ara Fark Atıyor. Şuan İçin Pek Aynı Şey Denemez. Baktığımızda Çoğu Tim Fakeroot Yapıyor. Bu Acınası Bir Durum. Hala Türkiye’de Faaliyet Yapan Hackerlara Bakınca Aklı Başında Olan Hackerlar Sayılabilecek Durumda.
Peki Neden Böyle Oldu ? Yaş Ortalaması Düştüğünden mi ? Hackerlar Havalı Göründüklerinden Lamerlerin Çoğalmasından Dolayımı ? Saçma Salak Timlerin Ülke Çapında Tanınması Sonucu 15 Yaş Altı Kişilerin Orda Lamerlik Yaptıktan Sonra Asıl Piyasaya Atılmasından Dolayımı ? Bence Hepsi..
Şuan Bakınca Piyasaya Doğru Düzgün Platform Dediklerimizin Hepsi Geçmişten Kalma ?

Beyler Bayanlar Madem Hevesiniz Var Gidin Her Zaman Bilgi Edinin 3-5 Bi Boka Yaramayan Bilgi İle Türk Hack Sektöründe Adınızı Duyurmaya Çalışmayın. Her Zaman Gözünüz Yukarılarda Olsun Ama Hak Ettiğiniz Gibi Yukarılarda Olun. Eski Türk Hackerlarının Faaliyetlerine Bakın. 15 yaş Altı Kişilere Tavsiyem İse Madem Hevesiniz Var Saldırıya Geçmek Yerine Yazılıma Donanıma Atılın. Emin Olun Çoğu Kişi İlk Başta Yazılıma Atılsaydım Diyor. Tek Alanınız Web Hack Olmasın. Hemen Web hack Alanına Atılanlara Bakınca Anlaşılıyor ki Çoğu Kişi Çevresine Havalı Görünme Peşinde Övgü Alma Peşinde. Bu İş Öyle Basite Alınacak Bir Şey Değil. Ya Hakkını Verirsin Yada Harcadığın Tüm Zamanlar Çöp Olur Gider..
Hack Sektörüne Atılan Herkez Lamer Gibi Devam Ettikçe Türk Hack Sektörü Gün Geçtikçe Batıcak..
Bu İşe Girecekseniz Bunları Göze Almanız Gerek;

1. Uzunca Bir Vakit.
2. Hayatını Rezil Etme Riski
3. Okuyor iseniz Kesinlikle bulaşmayın !
4. Gerçek Bir Hacker olmak istiyorsanız Ya Bunu Meslek Edinin Yada Hobi olarak kullanın.
5. Hack Mantığını ve Misyonunu iyi anlayın .
6. Vizyonunuzu açık tutmayı unutmayın.
7. En Dibe inmeyi ! En Dibden En tepeye ulaşmayı Göze alabilcek Cesarette olun

Yakında Güzel Bir Rehber Hazırlanacak Takipte Kalın..