Fake root ~ olayını bilmeyen yoktur, ilk olarak 2006 senesinde varlığı ortaya çıkmış ve kısa sürede lamerlerin tekniği olduğu zone-h.org tarafından tescillenmiş ve yasaklanmıştır, şuanda bile fake root ile tek bir mirror bile alınamaz ve bu yaklaşık 12 senedir böyle. Ancak türk mirror sitelerinde görüyoruzki buna müsade edilip gerçek hackmiş gibi mirrorlar onay alıyor (?) ve üst sıralarda bulunan sitelerin veya hacker nicklerinin neredeyse % 90’ı fake root veya fake port ile index atılmış gibi gösterilmiş siteler ile yükselmiş durumda.

Fake root’a başlıca izin veren mirror siteleri, %99’u izin veriyor. (1 site izin vermeyip onaylamıyor reklam olmasın yazmayacağım)

http://golgeler.net

http://overflowzone.com

http://mirror-h.org

Fake root nedir ? ; cpanel sistemlerinde var olan mod_userdir modulunun bir hizmetidir bu aslında, herhangi bir domain altından başka bir siteyi görüntülemeye imkan verir, sadece domain ‘den değil sunucu ip numarasından’da buna imkan verir http://site.com/~lamer  gibi bir url ile istenen sitenin çalıştırılması sağlanır. Lamerlikten utanmayan insanlar ise buraya kendi indexini yükler ve sunucudaki tüm sitelerde mod_userdir ile görüneceği için, hacklediklerini düşünürler, yada öyle düşünmenizi umud ederler.

Burada görev mirror sitelerine düşüyor, bu mirrorları engelleyip, daha önce kayıt edilmişleride silmeleri gerekiyor, böylece lamercanlara prim şansı tanımamış olunur vede piyasadaki bu yanlış gidişata dur denir, herkes hak ettiği sıralamaya gelir. Mirror zoneleri kontrol edip denetleyip onaylıyacak durumda değilseniz kapatın gidin kardeşim mirror felan neyinize sizin ozaman.

Hack piyasasında zaten bu kişiler lamer olarak yaftalanmış durumdalar ancak bu yetmez. Mirror sitelerinin bu durumu çözmesi gerekiyor, ve bu yolla üst sıralara tırmanmış lamercanları hak ettikleri alt sıralara düşürmeleri gerekiyor.

Zone-h.org ‘un yakaladığı saygınlığı ve otoriteyi sadece online kalmak ile elde edeceğinizi düşünmenizde ayrıca absürd.