Kim Bu Mürrez  ?

Hack hayatına yaklaşık 13-14 yaşlarında başlayip yillarca süren bir serüvenin sonucunda Mürrez’in elde etmiş olduğu başarılar görmezden gelinemez ve gelinmemelidir de..

Hacknews Ajansının personelleri  ile yakın dostluğu olup (lütfen taraflı oldugumuzu düşünmeyin) kendisini kızdırmaktan hoşlandigimiz icin hakkında zaman zaman en basarili kimsenin yapamayacagi saldirilari bile trolle aldığımız oluyor. Zaten kendiside bunun farkındaydı ve sinirleniyordu ama sonra gülüp geçiyordu. Kendisini haberlerimizden taniyan olursa yuksek ihtimalle kendisine çok da hoş sözler sarfetmeyecektir. Fakat her zaman troll olmaz. Herşeyi tadinda birakmak gerek yaptigi saldirilar hiçte kulak asılıcak türden şeyler değildi.. Şahsen söylemek istiyorum ki piyasada mürrez gibi başarılı insan sayisi nerdeyse yok gibi birsey.  Yani şimdi burda sorsam kac kisi yöncüyü natroyu geçiyor  ? yazimizi 1000 kisi gorse 2 kisidir. O 2 kisiden biriside mürrezdir.

Özellikle 2016 ve 2017 de yaptigi israil saldirilariyla kendisini sahalarda görmüştük. Tabiki bununla övünmek istemediği icin hicbir ajansa bildirme gereği bile duymadi ki halen de duymuyor. Bazen biz kendisine mesaj atıyoruz ve yine ne yaptin diyip hal hatır sorunca nereye saldirdigini ne yaptigini goruyoruz ve kendisini kiskirtmak icin ulan murrez yine vatan hainliği yapıyorsun diyoruz.

Tekrardan kendisini şahsım adına tanımlamak gerekirse bir insanin yardima ihtiyaci oldugunda piyasanin en salak adamina bile yardım eden birisidir. Evet TR firmalariyla uğraşıyor vs vs fakat bu zamana kadar bir cok firmanin acigini kapattigina şahsen tanık oldum. Tabi kendisini haberlerde iceriklerde yazildigi kadar biliyoruz. Ve yargilamak istedigimizde ona göre yargiliyoruz.

Tabiki sadece tek basına degil. Her konuda her olayda her saldirida yaninda kendisine yardim eden destek olan iyi kötü zamanlarini beraber geciren ve birbirlerini asla birakmayip kazik atmayan en yakını lous kodadlı hacker da mürrez kadar bilgili ve bir o kadarda iyi kalpli biri.

Sadece mürrez degil fakat mürrez gibi biçok insan taniyorum z3r0fy olsun w0rnix olsun, lamb olsun, lous olsun her zaman her yaptığı seyle  egolanmayan ve bilgisiyle diger insanları ezmeye calismayan insanlardir. Egoistlik, bencillik gibi herhangi birşey söz konusu bile olamaz.

2017-2018 yillari arasinda yapmış oldugu bugresearch pentestleri sonucu godaddy de bircok zaafiyet bulduğu konusuna değinelim. Tabiki yine haber ajanslari işte mürrez godaddynin TR host firmalarini sömürüyor yok iste sirketi zarar ugratiyor türden acıklamalara bile denk geldik. Fakat bu olayin dış yüzüydü. Yaptigi saldiri kendisine hicbir sekilde fayda etmedi ki zaten bir cıkar beklememisti. İhtiyaci olan her insana sunucu hosting sağlayıp belkide yüzlerce tanidigi, tanimadigi insana yardimci olmuştu. İşte insanlar bunu göremiyor.  Ne görmek istiyorlarsa onu görüyorlar.

2018-2019 yılları arasinda ABD, Turkiyeye yaptirim uygularken mürrezin yapmış olduğu ‘Güneş Operasyonu’ adı verdigi saldirida belkide yüzlerce amerika birlesik devlet siteleri hacklendi.(illa inanmiyorum diyen varsa gidip mirrorları kontrol edebilir) mürrez bu saldiriyi keyfinden mi yaptı  ? Bu tür bir saldırı icin kimse devleti adina gidip kendisine teşekkür etti mi  ? Etmedi. Arkadaşlar bazı kahramanlar pelerin takmaz.

2020 Yılında Türkiye suriye rusya rejim saldirilari sonucunda yuzlerce şehit verdigimizde mürrez durmadı. Spyhackerz platformuna katilarak rusya sitelerinde adeta yargı dağıttı. Peki insanlar icin mürrez kimdi  ? Tabiki bir vatan haini.

Soylenilmesi gerekilen pek de bisey kalmadigi icin bu yazimizi burada sonlandiriyoruz.

 

Hacknews