SİBER SUÇLAR İLE MÜCADELE BİRİMLERİNE İHBAR HABERİDİR

Bunca zaman haber yaptık , içerik girdik kimisi gırgır yaptık kimisi gerçeğin ta kendisini yazdık, Hacknews.org olarak herzaman temiz bir hacker dünyasını destekledik ve temennimiz hep bu yönde oldu, bizim bazı katı kurallarımız vardır, biz asla bir kart dolandırıcısını Hacker olarak tanıtmadık ve bu yönde aşırı katıyızdır, bunun sebebine gelecek olursak Kredi kartı çalan ve çaldığı kartları satan insan Hacker değildir, böyle bir tanım kullanmak hacker dünyasınada haksızlık olur, olsa olsa Hırsız tanımı yapılabilir.

Kredi kartı çalıp kullanan veya çaldığı kartları bir başkasına satanların yada kredi kartı çalanları bir çete gibi tek çatı altında toplayanların alacağı TCK ‘ya göre ceza hükmü şöyledir:

Kredi kartı dolandırıcılığı cezası başkalarına ait banka hesaplarıyla ilişkilendirilerek sahte banka veya kredi kartı üreten, satan, devreden, satın alan veya kabul eden kişi üç yıldan yedi yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır”

ÖDLEK SpawN. BU KISIM SENİN İÇİN

SpawN Stockholm Sendromu olmuş

(Tecavüzcüsüne aşık olma sendromu)

SpawN kendine gel kart dolandırıcısının önüne yatma ! bu konularda en hassas olan sendin ! nolduda bir kart hırsızının eline bukadar düştün !! Bu üçgen kafalı seni ifşa etmedimi ? onun yüzünden herkes ailene küfür etmiyormu ? abinin karı kuaförü olduğunu ilk defa bu üçgen kafalı r10.net’de yazmadımı amk ! bu hırsızı yarın bigün içeri alırlar olan sanada olur, bu üçgen kafalı seni içerden kurtarmaz amk, Bu üçgen kafalının sence kendisine hayrı varmıki sana hayrı olsun ! baksana adam zaten dünyaya yaratık olarak gelmiş tipini gören bunun nursuz bir at hırsızı olduğunu anlıyor. Bak sana açık konuşalım sen bizle mücadele etmek için onun bunun yanaşması oluyorsun bunun herkes farkında, bilgin zaten yok ve gücümüz karşısında çaresiz olabilirsin ama artık bir Kart hırsızının emir eri olacak kadar düşme, onurlu yaşa , en azından desinlerki SpawN zaten sağlam biri değildi ama kart hırsızlarıyla iş tutacak kadarda alçak değildi desinler. Blogunda bu iti övecek haberler giriyorsun suçluyu kayırma suçuda cabası a.q allah akıl fikir versin. Ha bu arada sende kart işlerine girdiysen adam gibi yaz bilelim, icq’da sanada CC atıyormu ? yoksa dropmu çekiyor sana ödülünü alıyormusun !

Suçluya yardım ve yataklık edenin, sitesinde editör olarak kullanmak gibi.. Alacağı cezanın TCK hükmü şöyledir.

“Suça Yardım Etmenin Cezası: Suçun işlenmesine yardım eden kişiye, işlenen suçun ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektirmesi hâlinde, 15 yıldan 20 yıla; müebbet hapis cezasını gerektirmesi hâlinde, 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası verilir. … Genel olarak örgüte yardım etme suçu (TCK m.220/7 ve TCK m.314/3).”

Suç örgütü kurma veya yönetme suçunun cezası şu şekilde belirlenir (TCK 220/1):

  • Örgüt kurma veya yönetme suçunun cezası, 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasıdır (TCK m.220/1).
  • Örgütün silahlı olması halinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza dörtte birinden yarısına kadar artırılır (TCK m.220/3).
  • Örgütün faaliyeti çerçevesinde suç işlenmesi halinde, ayrıca bu suçlardan dolayı da cezaya hükmolunur (TCK m.220/4). Örneğin, fail örgütsel faaliyet çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık suçu işlemişse, hem TCK m.220 gereği suç işlemek için örgüt kurma hem de TCK m.158 gereği nitelikli dolandırıcılık suçunun cezası ile cezalandırılacaktır.
  • Örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır (TCK m.220/5). Örgüt yöneticisi, fiilen katılmasa bile örgütsel faaliyet çerçevesinde işlenen tüm suçlardan sorumludur.

Yukarıda yazmış olduğumuz kanunsal hükümler tamamen gerçektir ve bu tür suçların affı yoktur. Peki şimdi diyeceksinizki bu Musa neden hala tutuklanmadı ? Cevap: Bunu bizde bilmiyoruz ancak devletin vardır bir bildiği diyoruz sadece.

Önceki haberimiz : https://hacknews.org/2020/03/10/yumurta-kafali-dolandirici-musa-yildirim-prim-pesinde/

SUÇ ÖRGÜTÜNÜ YILLARDIR İDARE EDİYORMUŞ

Musa adlı kişi İCQ adlı programda SUÇ ÖRGÜTÜ kurmuş ve yönetmiş bir kişidir bunu daha önce defalarca söyledik ancak nekadar ciddiye aldı kamu bunu bilmiyoruz, Arjaan.org adlı forumunu hatırlayanlar zaten bilirler..Herneyse biz bu kişinin icq programında Kredi kartı hırsızlığı çetesinin lideri olduğunu tespit ettik ve ekran görüntülerinide almış bulunuyoruz, sırf türk milletinin selameti için bukadar bilgi ve kanıt toplamak için uğraştık yoksa umrumuzda bile olmazdı , buyrun o resimlere geçelim…

ÇETELERE SAVAŞ AÇTIK !

Yutt23.com Webin alt tabakası adlı kredi kartı paylaşma gurubunun lideri Musa ve gurubunda geçen tüm kredi kartı paylaşımı , yardımlaşması, ve bariz görünen çeteleşmeyi görebilirsiniz ! türk hack tarihinde ilk defa bu şekilde bir haber yapan ve suçluların üzerine giden Hacknews olarak tabiki sadece kendimizle gurur duyuyuoruz.

Pedofili ByLanet Kredi kartı satın almak için Musanın icq hesabını soruyor

deleted yazan hesap Musa ait ne tuhaf tüm Kart guruplarında var =)

Nediyor elemanı ? ” bana cc atmazsan wp’den..” =) icq gurubu musa ‘a ait. Kredi kartı paylaşımı için açılmış.

Üçgen kafalı nediyor ? bende daha çok data var.. gördükleriniz sadece %1 bile değil.. (Açık açık itirafın daniskası) Hep dedik bu adam sürekli Kredi kartı logluyor diye inanmayan ahmaklara gelsin bu screenler.

Odin yani Musa SAHTE PARA işinede girmiş, elemanı sahte paracılar nerede diyor ? Suç örgütü lideri Musa belanı versin ! bi kalpazanlığın kalmıştı zaten..

SpawN’in kellesine ödül koymuş vaktinde meğer 😀 😀 bu arada dönen kart ve banka muhabbetlerine dikkat edin, gurup sadece kart için kurulmuş, kredi kartı hırsızlığı için hertürlü yardım ve destek sağlanıyor.

Odin(musa kart gurubunda yine cc kart muhabbetleri gırla dönüyor.

Bakarmısınız pos cihazının başında bekliyormuş , ve bu suç örgütünü organize eden kişi musa.

Yine kart banka cc ilanları ve Musa ‘ın Arjaanını pert etmiştik oda üyelerine yalan dolan söylüyor (öyle gerekti) diyere ! doğru konuşsana spyhackerz ebemize atladı demek bukadarmı zor 😀

Dropçular , Pos cihazcıları , Kredi kartı satıcıları bu gurupte her allahın günü türk vatandaşlarının kazandığı helal paraları bir şerefsşiz gibi harcayıp hiç ediyorlar ! Adalet birrimlerine sesleniyoruz ve adalete güveniyoruz.

Sanırım bu screenlerden sonra hala “ben hırsız değilim, ben kart çalmıyorum, kredi kartlarıyla bir ilgim yok” diyemez kimse !!!

Odin Rumuzuyla Kart hırsızlığı yapıyormuş

Yutt23.com adlı Kredi kartı Çalanların organize olduğu forum kime aitti ? Tabiki Musa ve Bu forum adına açılmış İCQ hesabına dikkat edin, görüntülere iyi bakın nasıl kredi kartı işi çevirdiklerini okuyun. Musa aynı zamanda Odin rumuzuylada biliniyor özellikle kredi kartı hırsızlığı ortamında bu nickle şöhret olacak kadar hırsızlığı ilerlettiği bilgileri geldi.

NASIL BUKADAR ÇOK KREDİ KARTINI ÇALABİLİYOR ?

Haklısınız bu sıfatında nur olmayan kişi nasıl olur bukadar türk vatandaşının kartları çekip icq!da satışa çıkarmak içinmi bu kadar biriktiriyor ? bu üçgen kafalı bir site açmış sitenin adını “warezm” diye bir warez blogu, burada illegal olarak sunuculardan çektiği türk vatandaşlarına ait lisanslı scriptleri paylaşıyor, tabiki site sahiplerinin izni ve haberi olmadan, ayrıca script sahiplerininde izni yok ! sonra ise bu scriptleri yayınlamadan önce içine bir logger yerşeltiyor buna backdoor diyebiliriz, böylece bu scripti bu siteden ücretsiz diye indiren kişiler sitesine kurduğu andan itibaren bu Üçgen kafalı musa’a log kayıtı gidiyor ! ve üçgen kafalı bu şahısın sitesine scripte yerleştirdiği backdoor sayesinde gizli şekilde sızıyor ! siteye sızdıktan sonra bulunduğu sunucuya ekstra bypass backdoorları yerleştirme fırsatını yakalıyor ve böyle sunucudaki tüm e-ticaret sitelerinin veritabanlarını çekebiliyor ve bu veritabanlarında maalesef türk vatandaşlarının kredi kartı bilgileri , tc numaraları , isim soy isim mail gibi kritik bilgileride olabilir, bu ele geçirdiği bilgileri genellikle başkalarına sattığı iddia ediliyor ancak kesin birşeyi söyleyemeyiz bunu ancak bilirkişi raporu bilişim söyleyebilir. Ancak kredi kartlarına olan özel ilgisi artık ap açık görülüyor.

ÜÇGEN KAFALI ELBET YAKAYI KAPTIRACAKTIR.

Herşey ortadadır ! bundan sonrası ise Türk adaletinin ellerindedir , Musa adlı kişiyi engellemek ve bu KART HIRSIZLIĞINI sona erdirmek yine değerli bilişim polisleri ve savcılarımızın elindedir, biz elimizden geleni yaptık bundan fazla ispat artık zaten olamaz.

Bu hırsızlık forumları açan kişiye paralarınızı sakın olaki kaptırmayın ! sakın kredi kartınızla bu gavata ait veya bu gavatın logladığı sitelerden alışveriş yapmayın, bu insan artığı homunculus benzeri canlının çalıntı kartlar ile gelir elde etmesini her platformda engelleyin.

İHBAR EDİN VATANDAŞLIK GÖREVİNİZİ YAPIN

(Biz yumurtayı çatlattık ama sizler ihbar edin ve Yumurtayı kırın !)

Sorumlu vatandaşlık örneği sergilemek istiyorsanız haberimizin bulunduğu adresi kanıtların bulunduğu sayfa olara aşağıdaki birimlere ulaştırın. Nekadar çok ihbar ederseniz bu kredi kartı hırsızı okadar sıkışacaktır.

Örgütte kimlerin adı var kadro nedir ? ifşa olan kadro aşağıdaki gibidir ancak daha anonim kalmayı başaran 3-4 kişi daha var. (Screenlerde görünen kadarıyla)

Örgüt lideri: Musa

Alt tabaka elemanları: aSENSE(dropçu), Asakir(meşhur kartçı)

Kart ekibi: CİO , Kabasakal

Medya ayağı yöneticisi: SpawN (Boynuzlu nikinide kullanıyor)

Kart dolandırıcılığı ile alakalı açtığı siteler: Yutt23.com , Arjaan.org , Arjaan.net , Thefathers.pro, Warezm.com(asıl kaynak sitesi) Bilişim şubesi geçmişe yönelik whois çektiği takdirde herşeyi görecektir.

Kişiye ait tespit edici bilgiler, şikayetinize eklemeniz gereken bilgileridir.

MUSA Y***** 10/17/1996 Cinsiyet: Erkek (!) maili: gangster35@inbox.ru Diğer bilgileri için tıkla

Cimer ihbar: https://www.cimer.gov.tr/

EGM İhbar : https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx

Siber suçlar mail: siber@egm.gov.tr

Bu suç örgütü liderinin işlemiş olduğu bu suçlar nasıl tespit edilir ? Öncelikle İCQ yazılımının sahibi şirketine mahkeme kararı içeren ve Musa ***a ait tüm konuşmalara dair Loglar istenir, ardından Skype hesabına ait tüm loglar istenir, ardından Whatsapp, instagram , twitter, gsm firması, telekom, ard arda hepsinden loglar alınır ve nasıl bir pislik ortaya dökülür herkes şaşar kalır.