Lambı Tanıyalım 

2005 Yılında Türkiyenin istanbul şehrinde fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olan lamb kuzugiller, sanal alemde nasıl bir devrim yarattı ?

2015 Yılında Sanal Aleme giren Lamb Kuzugiller, ilk icraatlerine yavaştan başlamıştı bile. 13 yaşındayken birçok hosting firmasına bela olan lamb, “Kuzuların Sessizliği Bozuldu” sloganıyla adeta kaos çıkarmıştı. Belkide yüzlerce hosting firmasının kapanmasına vesile olan lamb kuzugiller, eylemini gerçekleştirdikten sonra sunuculara benzin döküp ateşe vermesiyle biliniyordu.

2016 Yılı lamb için çok karanlık geçen bir sene oldu. Hala 13 yaşındaydı. En çok konuşulan hacker olarak bilinen lambın üzerinden prim yapmak maksadıyla binlerce lamer, lambı hacklemek için yola koyuldu. Sosyal mühendislik yoluyla kız görünümüne bürünen smciler lambı baştan çıkarmaya çalıştılar. Fakat bu tür şeyler lambı cezbetmiyordu. Öylesine diri kalçalara nasıl hayır diyebilmişti inanın ki aklımız almıyor. 

2017 Yılında artık saldırganlar lamb üzerinden prim yapamayacaklarını anlayınca bu sevdadan vazgeçtiler. Böylelikle lamb kuzugillerin sanal aleme dönmesi için büyük bir fırsat oldu. Artık eskisinden daha azimliydi… Kendisine ‘Lamba‘ diye dalga geçenler yüzünden siniri tavan yapmıştı. Bunun getirdiği öfke ve hırs neticesinde devlet sitelerine patlaması bir oldu. 2017 yılında hala 13 yaşında olan lambkorunaksız sistem olmaz olsun sikeyim sizin gibi güvenliği meeeeeee” sözüyle adeta çığır açtı…

2018 Yılında 13 Yaşının ortalarında olan lamb kuzugiller artık SpyHackerzla tanışmıştı bile… Artık dost edinmeye karar veren lamb fuckingstar, hayatında belkide ilk hatasını yapmıştı ve Asakir – fh2 – Serwan gibi ünlü defacerlar ile arkadaş olmuştu. Belli bir süreliğine bu isimlerle arkadaşlığını sürdüren lamb, anlaşmazlıklar sebebiyle belli bir süre sonra arkadaşlarıyla kavga etti. Özellikle başta Asakir olmak üzere lambın prestijini zedeleyecek ithamların havada uçuşturan insan sayısı çoğaldı.. Lamb artık tek odak noktasını SpyHackerza çevirmişti ve web hacking ile ilgilenmeye son hız devam etmişti. Bunca prestij zedelenmesinden dolayı gözlerini hırs bürüyen lamb on binlerce siteyi deface etmiş ve iş arkadaşı ewo-turk ile backlink-hacklink işine girmişti…

2019 Yılında artık backlink ve hacklinkden gelen paranın kendisine yetmediğini düşünen lamb, sosyal medya ile tanıştı.. Oltalama yöntemi ile bir ayda yüzlerce ünlü hesabı hackleyen lamb adeta 2019 yılında çığır açmıştı. Hacklendiği hesapları sahibine geri satıp dolarla ödeme alan lamb kazandığı ilk parayla taksim köprü altı genelevinde milli olmak istedi, fakat yaşı 13 olduğundan dolayı isteği sonuçsuz kaldı. Bunca başarı 13 yaşında biri için inanılmaz birşey olduğunun farkında mısınız  ? 

2020 Yılında artık sermaye yapmayı aklına koyan lamb ailesine zamanında bir söz vermişti. Annesini babasını saraylarda yaşatacaktı… Küçükken derken yani 13 yaşındayken ailesine verdiği bu sözü tuttu ve 2020 yılında Fenerbahçe oyuncusu Allahyarı hackledi… Allahyardan 50.000 Dolar fidye alan lamb kuzugiller ekonomimiz sikilmiş olduğundan dolayı 300.000 Türk lirasıyla ailesine triplex bir villa satın aldı. Kenarda topladığı parayla da kendine son model bir bmw almayı unutmadı. Fakat kullanamıyor çünkü lamb 13 yaşında…. 

Lamb Kodadlı Hackerin Bilgileri 

Nick: Lamb

İsim: Lamb

Soyisim: Kuzugiller

Yaş:13

Mekan:SpyHackerz 

Branş: Web Hack and Security – Social Media

En sevdiği yemek: Körili Noodle ve yoğurtlu makarna

Sabıka: Bulunuyor 

En nefret ettiği itham: lamba

Cinsiyet: erkek

Tip: kuzu

Hacker tanıtımlarının devamının gelmesini istiyorsanız beğenip sayfaya abone olabilirsiniz. Gmail bildirimlerini açmayı unutmayın.

Hacknews Tarafsız Habercilik ve Araştırma merkezi sundu.